Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz też ma projekt budżetu na 2021

Facebook Twitter

Zrównoważony, oszczędny i proinwestycyjny. Tak o projekcie budżetu na przyszły rok mówi prezydent Raciborza, Dariusz Polowy. Na 2021 rok wygospodarowano 265 milionów złotych, z czego na inwestycje przeznaczonych ma zostać ponad 35 i pół miliona złotych.

To najwyższa wartość od 2013 roku, osiągnięta przy jednoczesnej redukcji zadłużenia miasta z blisko 43 mln obecnie do 39 mln zł w 2021 roku. Planowane dochody miasta to kwota nieco ponad 254 mln zł. Prognozowany deficyt w wysokości niespełna 11 mln zostanie sfinansowany z tzw. wolnych środków i z pożyczki.

W przyszłym roku w Raciborzu wybudowany ma zostać nowy miejski żłobek, planowana jest modernizacja stadionu przy ul. Srebrnej, zagospodarowanie lewobrzeżnych bulwarów Odry, dokończenie budowy bloku mieszkalnego przy ul. Łąkowej, termomodernizacja kamienic komunalnych czy budowa windy w Urzędzie Miasta. To tylko niektóre z projektów, do których trzeba dodać jeszcze budowę nowego lodowiska.

Oczywiście o ostatecznych kształcie dochodów i wydatków miasta w 2021 roku zdecydują radni na sesji budżetowej planowanej na grudzień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj