Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz tworzy szlak azalii i różaneczników, zachęca mieszkańców do sadzenia tych roślin

Facebook Twitter

Szlak azalii i różaneczników ma powstać w Raciborzu, miasto już sadzi te rośliny na swoich terenach, ale także apeluje do mieszkańców: Planując nowe nasadzenia przy swoich posesjach wybierzcie azalie i różaneczniki. Szlak jest wspólnym pomysłem Urzędu Miasta w Raciborzu i Arboretum Bramy Morawskiej, w przyszłości na powstać mapa, na której zaznaczone będą najpiękniejsze okazy. Tak jak w Cieszynie na Szlaku Magnolii.

Okazy w Arboretum Bramy Morawskiej/ raciborz.pl

Marzymy, aby proces tworzenia szlaku stał się udziałem zarówno Urzędu Miasta Racibórz, jego jednostek, innych instytucji publicznych mających siedzibę na terenie miasta, a przede wszystkim samych mieszkańców. Zwracamy się do Państwa z propozycją, by w roku 2022 w naszym mieście pojawiło się jak najwięcej krzewów, które w przyszłości stworzą piękny kwitnący szlak. Najbardziej zależy nam na tym, by rośliny te cieszyły wszystkich mieszkańców i turystów, a zatem pojawiały się w miejscach dostępnych powszechnie. Chcemy by były widoczne z chodnika i ulicy.

– informuje i zachęca do nowych nasadzeń pomysłodawca akcji wiceprezydent Dawid Wacławczyk

Kompozycje z wykorzystaniem azalii i różaneczników zostaną też od przyszłego uroku ujęte w nowej kategorii miejskiego konkursu „Zielono Mi” promującego dbałość o zieloną przestrzeń swojego miejsca zamieszkania czy pracy.

Urząd zachęca, by o zrealizowanych nasadzeniach (miejsce i gatunek) informować mailowo ([email protected]). W przyszłości sporządzona będzie mapa szlaku i będzie on promowany wśród gości odwiedzających Racibórz.

Okazy w Arboretum Bramy Morawskiej/ raciborz.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024