Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Ulga dla posiadających przydomowe kompostowniki

Facebook Twitter

Nie złotówka, jak w Jastrzębiu-Zdroju, a 2 złote. To ulga dla raciborzan posiadających przydomowe kompostowniki. Według przepisów właścicielom domów jednorodzinnych kompostującym bioodpady w osobnym pojemniku, przysługuje obniżka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Fot. couleur \ pixabay.com

Zainteresowani właściciele powinni dokonać odpowiedniej adnotacji w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie komunalnymi. W przypadku zadeklarowania kompostowania odpadów w przydomowym pojemniku, bioodpady zielone oraz kuchenne nie będą odbierane z takich posesji.

Wymagania dotyczące kompostowania bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostownikach przydomowych na terenie nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi zostały natomiast określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Racibórz. Zgodnie z przywołanym Regulaminem, kompostowanie bioodpadów stanowiących odpady komunalne prowadzi się:

1) w gotowych kompostownikach ogrodowych lub,

2) w drewnianych kompostownikach o budowie ażurowej, wykonanych z desek lub zaimpregnowanych belek, ułożonych tak, aby zapewnić dostęp powietrza do warstw kompostu.

Lokalizacja przydomowego kompostownika powinna być zgodna z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2021