Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Racibórz w czasie zarazy”. Ogólnopolski konkurs literacki

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Racibórz Prozą Zaczarowany”. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Racibórz w czasie zarazy”. Czekają atrakcyjne nagrody.

fot.pixabay.com

Kto nie ma pamięci, ten niech ją sobie stworzy na papierze

– napisał w swojej klasycznej powieści Gabriel García Márquez. Miłość Florentina i Ferminy – pary bohaterów z „Miłość w czasie zarazy” – może być jedną z linii inspiracji dla twórców, interpretacja hasła pozostawia jednak wbrew rzeczywistości, szerokie pole. Na przestrzeni wieków Racibórz nawiedzało niejedno morowe powietrze.

Do udziału zakwalifikowane zostaną prace pisane prozą – nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron znormalizowanego maszynopisu – z Raciborzem w tle. Prace, opatrzone godłem literowym/pseudonimem, bez danych osobowych, należy przesłać na adres Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu do 8 października 2021 r. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wyróżnienia książkowe: I miejsce – nagroda pieniężna o wartości 1000 zł, II miejsce – nagroda pieniężna o wartości 600 zł, III miejsce – nagroda pieniężna o wartości 400 zł. Rozstrzygnięcie odbędzie się 5 listopada. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj