Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz w czołówce rankingu powiatów

Facebook Twitter

Zdobył pierwsze miejsce, wyprzedzając powiaty: toruński i ostródzki. Powiat Raciborski został liderem w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii do 120 tys. mieszkańców.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów. ​Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów według wielu kryteriów takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa informacyjnego czy wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej.

O zwycięstwie jako szef i Starosta Raciborski nawet nie marzyłem. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za ogrom codziennej pracy, sumienność, rzetelność i życzliwość dla współpracowników i klientów. Szczególnie dziękuję tym pracownikom, którzy dodatkowo się zaangażowali i wykonali wiele pracy, aby nasz powiat mógł uplasować się tak wysoko

– podkreśla starosta powiatu raciborskiego Grzegorz Swoboda.

W Rankingu Powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców na szóstej pozycji sklasyfikowano powiat cieszyński. W Rankingu miast na prawach powiatu na 13 pozycji znalazł się Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj