Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: W przyszłym roku powstanie boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią

Facebook Twitter

Dobra informacja dla sportowców z Raciborza. Inwestycję zapowiedział Dariusz Polowy, prezydent miasta. W mieście działa 12 klubów piłkarskich, w których trenuje 460 dzieci i młodzieży oraz 155 dorosłych.

fot. pixabay.com

Na boisko z prawdziwego zdarzenia czekają od około 10 lat. Nowy obiekt powstanie na stadionie przy ulicy Srebrnej. Jest już gotowy projekt:

Płyta boiska, 115 metrów na 74 metry. Wyposażone w system drenażowy i odpowiednią podbudowę, oczywiście nawierzchnia z trawy syntetycznej. Dodatkowo piłkochwyty, bramki i oświetlenie na sześciu słupach z lampami energooszczędnymi o wysokości 16 metrów. Wystarczy tylko ogłosić przetarg i możemy to realizować. Zadanie potrzebne, jest to obiekt, którego środowisko piłkarskie potrzebuje. Jest to obiekt, który w naszym sąsiedztwie mają duże miasta jak Rybnik, Wodzisław, ale też mała miejscowość jak Nieboczowy.

Dariusz Polowy podkreśla zalety sztucznej nawierzchni:

Takie boisko z trawą naturalną można wykorzystywać przez 6 godzin w tygodniu, od maja do września oraz 3 godziny w tygodniu w tym sezonie jesienno-zimowym (październik-kwiecień). Boisko ze sztuczną nawierzchnią można wykorzystywać prawie 100 godzin na tydzień przez cały rok, niezależnie od pogody. Boisko ze sztuczną nawierzchnią to mniejsza ilość kontuzji i urazów, niższe koszty utrzymania (do 50% w porównaniu z trawą naturalną). Te uznane marki piłkarskie na swoich głównych stadionach często mają sztuczną nawierzchnię. To wskazuje na to, że taka sztuczna nawierzchnia wytrzymuje te najcięższe warunki. Z drugiej strony miejscowości mniejsze od Raciborza, czy miasta takie jak Racibórz też dysponują takimi obiektami i doświadczenia ich są bardzo dobre, stąd warto, żebyśmy to u siebie przeprowadzili.

Inwestycja ma kosztować 3 500 000 złotych. Tak zapisano w projekcie budżetu na przyszły rok. Teraz radni będą decydować, które zadania zostaną wykonane. Jeśli boisko uda się wybudować, raciborskie kluby będą mogły korzystać z obiektu bezpłatnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022