Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: W szpitalu u pacjenta wykryto koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Przypadek koronawirusa w naszym regionie. Informację potwierdza Ministerstwo Zdrowia. W szpitalu w Raciborzu przebywa mężczyzna "w sile wieku"- jak podało Ministerstwo Zdrowia, wrócił do Polski z Włoch. Podróżował autokarem. Wojewoda śląski potwierdził, że to mieszkaniec Rybnika.

fot.geralt/ pixabay.com

Jak poinformowało w niedzielę (8.03.) Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykryto dwa 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Badania potwierdzono dziś u mężczyzny z woj. śląskiego i kobiety z woj. mazowieckiego. Pacjenci są hospitalizowani w szpitalach w Raciborzu i Warszawie

– brzmi komunikat ministerstwa. Jak dodano w informacji przekazanej dziennikarzom –

Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę.

AKTUALIZACJA godzina 14:15

Już dawno wdrożyliśmy specjalne procedury, musimy dbać o naszych pacjentów i personel. Stan pacjenta jest stabilny

– mówi Radiu 90 dyrektor szpitala w Raciborzu, Ryszard Rudnik.

AKTUALIZACJA godzina 14:26

Jak się dowiadujemy, w szpitalu przebywa teraz 3 pacjentów. Jeden z wynikiem dodatnim, drugi z ujemnym a wyniki trzeciego mają być znane dziś (8.03.) wieczorem.

 

AKTUALIZACJA godzina 15:30

W szpitalu w Raciborzu przebywa mężczyzna „w sile wieku”- jak podało Ministerstwo Zdrowia, wrócił do Polski z Włoch. Podróżował autokarem. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz dla TVN powiedział, że obie zdiagnozowane dziś osoby nie należą do grupy wysokiego ryzyka:

Wszyscy pasażerowie zarówno linii lotniczej, jak i autokaru, są już namierzani. W przypadku autokaru praktycznie wszyscy znajdują się – z tego, co przedstawił nam sanepid – na kwarantannie.

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj