Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Wybrano wykonawcę inwestycji na DK 45

Facebook Twitter

Racibórz i Droga Krajowa 45 - to tutaj w najbliższych miesiącach poprawić się ma bezpieczeństwo pieszych. Podobnie jak na innych 260 przejściach w kilkudziesięciu miejscowościach w województwie śląskim. To zapowiedzi katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Część prac przy poprawie infrastruktury już ruszyła, ale większość robót dopiero jest w planach. Jak informuje Generalna Dyrekcja, w ostatnim czasie wybrano najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i wykonanie robót poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK45 w Raciborzu. W rejonie ulic Bojanowskiej i Floriana, powstanie sygnalizacja świetlna wzbudzana na przejściu dla pieszych wraz z doświetleniem przejścia. Wybudowane zostanie także dojście do przejścia dla pieszych.

Spośród dwóch złożonych ofert, najkorzystniejszą, o wartości blisko 240 000 zł przedstawiła firma z Częstochowy. Wykonawca zaoferował również skrócenie okresu realizacji o dwa miesiące. Tym samym realizacja zadania powinna zakończyć się do czterech miesięcy od momentu podpisania umowy.

Zadania zostaną zrealizowane w powiatach: częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim, gliwickim, tarnogórskim, raciborskim, wodzisławskim, a także pszczyńskim, bielskim, zawierciańskim, będzińskim i mikołowskim.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023