Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz za tydzień otwiera przedszkola i żłobek [WIDEO]

Facebook Twitter

Racibórz otworzy przedszkola i żłobki. Jak zapowiedział prezydent Miasta, Dariusz Polowy stanie się to 11 maja.

Wracamy do normalności, jak to słyszymy na szczeblu centralnym. W związku z tym, że pojawiła się możliwość powrotu do w miarę normalnego funkcjonowania, jeżeli chodzi o żłobki i przedszkola. Datą graniczną jest 6 maja, my ze względu na to, żeby dopełnić wszelkich formalności i zapewnić też bezpieczeństwo i dzieciom, i personelowi, zdecydowaliśmy się na to, że przedszkola i żłobek otworzymy 11 maja, czyli od najbliższego poniedziałku.

Nie wszystkie dzieci będą jednak mogły wrócić do żłobka czy przedszkoli w najbliższy poniedziałek

– podkreśla prezydent Polowy.

Pierwszeństwo w pozyskiwaniu miejsca w przedszkolu w tym nowym systemie będą mieli rodzice, którzy mają trudność w pogodzeniu pracy zawodowej w opiece nad dzieckiem. W tych nowych reżimach sanitarnych pojemność naszych przedszkoli i żłobka będzie na poziomie 50% tego, czym dysponowaliśmy dotychczas. Musieliśmy się rekrutację ponowną na ten czas ograniczeń, aby dać szansę do skorzystania z tej formy opieki nad dziećmi tym, który najbardziej tego potrzebują.

System ponownej rekrutacji jest dostępny dla rodziców we wszystkich placówkach. Powrót dzieci do przedszkoli i żłobka będzie się odbywał z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Dodajmy, że na ostatniej sesji radni zdecydowali, że nie będzie pobierana opłata od rodziców za pobyt dzieci w żłobkach. Chodzi o okres, gdy maluchów w żłobku nie było i najbliższy czas, gdy nie będą uczęszczały do żłobka. Nadpłaty za marzec zostaną im zwrócone w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024