Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz zachęca do „adopcji” donic

Facebook Twitter

Chodzi o promocję idei miasta przyjaznego bioróżnorodności, a także danie "drugiego życia" donicom z betonu. Akcja przeprowadzona zostanie wiosną przyszłego roku, ale już teraz wysłano zaproszenia do udziału dla raciborskich szkół czy przedszkoli.

Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa, Przedsiębiorstwo Komunalne zadba o dostarczenie donicy pod wskazany adres, a jej nowy właściciel nasadzi lub zasieje w niej rośliny miododajne i będzie o nie dbał.

Zależy nam, aby mieszkańcy mieli większą świadomość dotyczącą roli owadów zapylających w mieście. Chcemy w powyższą akcję zaangażować dzieci i młodzież. Ze swojej strony nie tylko udostępniamy donice, ale i pomożemy w doborze roślin. Akcję realizujemy we współpracy z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

– informuje Ewa Klimaszewska podinspektor ds. architektury i urbanistyki w Wydziale Inwestycji i urbanistyki UM w Raciborzu.

Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w akcji wysyłając maila na adres:

[email protected]

Należy podać ilość potrzebnych donic (donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 110 cm, donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 140 cm, 2 komplety donic o wymiarze 110 x 290 cm, donice o wysokości 73 cm i średnicy 90 cm) oraz proponowaną dokładną lokalizacją docelową. W sumie jest jeszcze ok. 20 sztuk donic do rozdysponowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023