Racibórz zakończył współpracę z rosyjskim Kaliningradem
Uchwałę podjęto na nadzwyczajnej sesji zwołanej wczoraj (3.03.) w magistracie. Wniosek złożyła grupa 11 radnych. W jego uzasadnieniu czytamy: "24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała wolną i suwerenną Ukrainę. Dlatego współpraca z Federacją Rosyjską, także na poziomie samorządowym nie powinna być kontynuowana".

Szacowany czas czytania: 00:41
Rosyjska agresja stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego. Takich działań nie można akceptować. Dlatego solidaryzując się z Ukrainą, a w szczególności z ukraińskim miastem partnerskim Tyśmienicą, umowę o współpracy trzeba zakończyć. Uchwała została przyjęta przez wszystkich biorących udział w obradach. Na wczorajszej (3.03.) sesji omówiono również działania pomocowe kierowane zarówno na Ukrainę, w szczególności do Tyśmienicy oraz tu na miejscu dla uchodźców uciekających przed wojną.
Czytaj także: