Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rada Dzielnicy Zamysłów apeluje o pomoc dla pogorzelców [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Rybnika- Zamysłowa, o wsparcie zaapelowała Rada Dzielnicy. W noworoczny weekend, w niedzielę 2 stycznia pożar zniszczył dom starszego małżeństwa przy ulicy Nacyńskiej w Rybniku.

fot. zrzutka.pl

Jak czytamy apelu, chodzi o zebranie pieniędzy na leczenie starszych mieszkańców Zamysłowa, ale też na odbudowę domu.

Rada Dzielnicy Zamysłów apeluje:

Późnym wieczorem 2 stycznia 2022 roku w Rybniku-Zamysłowie na ul. Nacyńskiej doszło do groźnego pożaru budynku jednorodzinnego. W pożarze ucierpiało starsze małżeństwo, Państwo Henryka i Stefan. Na portalu internetowym https://zrzutka.pl/62cfb8 trwa zbiórka, z której pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na leczenie i rehabilitację Pani Henryki, która obecnie przebywa w szpitalu oraz leczenie Pana Stefana. W pożarze ucierpiał również pies, który został uratowany przez strażaków.

Niestety po kilku dniach ich przyjaciel odszedł. Pomoc potrzebna jest również na remont domu. Ogień strawił piętro budynku oraz klatkę schodową. Pokoje na piętrze wymagają m.in. wymiany stolarki okiennej, skuwania tynków i położenia nowych, zamontowania nowej instalacji elektrycznej, zamontowania nowej instalacji grzewczej, naprawienia podłóg, wyremontowania łazienki oraz malowania. Meble oraz rzeczy osobiste niestety również uległy zniszczeniu.

Małżeństwo żyje dzięki pomocy rodziny i sąsiadów, którzy udzielili poszkodowanym pomocy oraz wezwali służby ratownicze. Seniorzy ze względu na stan zdrowia (Pan Stefan posiada rozrusznik serca) nie są w stanie samodzielnie wyremontować domu. Prosimy o pomoc, każdy grosz w tej sytuacji jest niezwykle cenny. Od początku jesteśmy z tą rodziną i dlatego z całego serca zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj