Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rada Gminy w Pawłowicach bez przewodniczącego

Facebook Twitter

Utrata zaufania. To powód odwołania Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice, Damiana Hermana. Doszło do tego na ostatniej sesji. Wniosek w tej sprawie złożyło 6 z 15 radnych. To powtórka z historii: ponieważ w tej radzie doszło już do odwołania przewodniczącego, poprzednika Damiana Hermana, Andrzeja Szawła. Teraz sytuacja się powtarza.

W trakcie dyskusji, jaka toczyła się tuż przed głosowaniem o odwołaniu przewodniczącego, można wnioskować, że powodem złożenia wniosku był konflikt pełniącego tę funkcję Damiana Hermana z radą sołecką Warszowic. Radny Zbigniew Dusza zwracał uwagę, że przewodniczący powinien być osobą umiejącą współpracować, a kłótnie, które mają miejsce, dzielą i dezorganizują pracę, przez co tracą mieszkańcy. Zarzucił dotychczasowemu przewodniczącemu, że nie potrafi dążyć do kompromisu.

Mocne słowa w kierunku Damiana Hermana padły z ust jego poprzednika Andrzeja Szawła, który też był odwoływany przez radę: mówił o hejcie, który miał doprowadzić do zniszczenia grupy ludzi, którzy dbali o Warszowice. Ostatecznie za odwołaniem przewodniczącego głosowało 8 radnych, 6 było przeciw. Nie wybrano natomiast nowego przewodniczącego. Kandydatką była Helena Matera, a w głosowaniu był remis. W trzykrotnie powtarzanej procedurze ilość głosów rozkładała się po równo 7:7. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego, pracę rady gminy w Pawłowicach będzie organizował wiceprzewodniczący Grzegorz Cyrulik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023