Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rada Nadzorcza JSW wybrała nowego prezesa

Facebook Twitter

Wybrany dziś nowy prezes stanowisko obejmie 27 kwietnia, zgodnie z uchwałą podjętą jednogłośnie przez Radę Nadzorczą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rada Nadzorcza postawiła na Edwarda Szlęka. Przypomnijmy, że stanowisko prezesa JSW obejmie po Jarosławie Zagórowskim, który w połowie lutego złożył rezygnację (więcej).

Edward Szlęk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej aktywnie uczestniczący w rozwoju i zarządzaniu firmami z branży stalowej, chemicznej i koksowniczej. Uczestnik wielu staży technicznych i organizacyjnych w czołowych europejskich firmach. Absolwent podyplomowych studiów informatycznych na AGH.

Absolwent studium w zakresie zarządzania ukończonego w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa. Jego szczególne zainteresowanie to poszukiwanie synergii w zarządzaniu grupami kapitałowym i osiąganiu pozycji lidera kosztowego. Od 1990 roku zajmował się zarządzaniem, rozwojem i restrukturyzacją firm o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki.

Przeprowadził skuteczną restrukturyzację takich firm, jak Huta „Zawiercie” S.A., Stalexport S.A., Zakłady Chemiczne „Alwernia” S.A. Wszystkie te firmy działały w ramach grup kapitałowych obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A..

Od 2007 roku zarządzał największą spółką przetwórczą JSW S.A. – Koksownią Przyjaźń. W ostatnich dwóch latach zajmował się integracją Koksowni Przyjaźń i Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze”, doprowadzając do utworzenia spółki JSW KOKS S.A., która zarządza czterema zakładami koksowniczymi i przetwarza ponad 5 mln ton węgla rocznie, skutecznie konkurując na europejskim i światowym rynku koksu.

Doprowadził w ten sposób do finału proces tworzenia w ramach JSW, grupy węglowo-koksowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021