Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radio 90. 13 października to dla nas ważna data!

Facebook Twitter

13 października 1994 roku wystartowała regionalna rozgłośnia radiowa Radio 90 FM, wówczas z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim, od 2005 roku jesteśmy w Rybniku. Ale przecież gramy w całym regionie: w Kuźni Raciborskiej, Leszczynach, Bąkowie, Jejkowicach czy Lyskach. Słuchacie nas w Raciborzu, Knurowie czy Pawłowicach. Pozdrawiamy naszych słuchaczy!

Od lat mamy niezawodnych słuchaczy. W programie popołudniowym w Radiu 90 dziś Arek z Rybnika wspominał jaka była pogoda 13 października w 1994 roku.

W ciągu dnia było mocno pochmurnie a w godzinach popołudniowych spadł deszcz. Wieczór był chłodny i deszczowy. Pamiętam to dlatego, że tego dnia oglądałem film „The Doors” Olivera Stone’a. Moja pamięć tak działa. Pamiętam jakieś zdarzenie z przeszłości, a dzięki temu inne własne przeżycia związane z tym dniem, pamiętam, że po kasetę VHS z filmem szedłem w deszczu.

Dzwoniliśmy do Arka ze studia Radia 90, posłuchajcie:

Radio 90 jest z Wami nieprzerwanie od 27 lat. Rozmawialiśmy o tym z naszymi słuchaczami na ulicach Żor:

Trochę historii

Radio 90 powstało jako oddział lokalny RMF, nazywaliśmy się RMF Wodzisław Śląski, bo w Wodzisławiu, dokładnie w Wodzisławiu- Kokoszycach, mieliśmy swoją siedzibę. Tam stawialiśmy pierwsze kroki…

Pierwsze dźwięki popłynęły w eter w październiku w 1994 roku i były to wiadomości regionalne. Nie znaczy to jednak, że wcześniej nie próbowaliśmy uruchomić stacji radiowej w tym regionie. Starania o uruchomienia lokalnej stacji prowadzone były od marca 1993 roku. Pierwszy okres działalności wiązał się przede wszystkim z przygotowaniem zespołu, który mógłby tworzyć 24-godzinny program radiowy.

Istotne jest to, iż przygotowywany zespół w całości wywodził się z regionu, a większość nie miała doświadczenia radiowego.

Dziś mamy 27-letnie doświadczenie, ale redakcję radiową, redakcję portalu radio90.pl i dział sprzedaży w całości tworzą ludzie stąd, mieszkańcy regionu.

Radio 90 obejmuje swym zasięgiem Rybnicki Okręg Przemysłowy, Raciborszczyznę i Śląsk Cieszyński.

Jesteśmy stacją muzyczno-informacyjną. Nadajemy 24 godziny na dobę, oferując naszym słuchaczom wiadomości regionalne, z kraju i ze świata, programy muzyczne oraz informacyjne.

Słuchacze Radio 90, dzięki Wam i Dla Was gramy od 27 lat! Dziękujemy!

Polecamy Wam naszą zabawę, taksówka Radia 90 czeka!

Taksówka Radia 90? Do usług! [ZABAWA w RADIU 90]

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj