Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Radlin: Będzie remont wiaduktu, zmieniają trasę autobusu

Facebook Twitter

Zmieniona trasa autobusu linii 218 zawiezie dzieci do szkoły. To konieczne w związku z planowanym remontem wiaduktu na ulicy Mariackiej w Radlinie. Choć konkretny termin nie jest jeszcze znany, postanowiono już zadbać o transport uczniów do Szkoły Podstawowej numer 4.

Linia 218 komunikuje przede wszystkim Wodzisław Śląski, Marklowice i Radlin. Jego trasa idealnie pasuje do skomunikowania dzieci z terenów przykopalnianych osiedli z radlińską szkołą.

Co ważne: uczniowie SP nr 4 nie muszą płacić za bilety; ich przejazdy sfinansuje miasto. Muszą jednak wyrobić e-bilet, będzie to możliwe na terenie szkoły, za tydzień (9-10.09.) funkcjonować będzie tam mobilny punkt MZK-a.

Autobus nr 218, jak dotychczas, będzie wjeżdżał do Radlina z Marklowic, od strony ul. Wiosny Ludów. Zatrzyma się na przystanku przy szkole („Dom Górnika”) a dalej ul. Rybnicką (tam ma również przystanek), ul. Korfantego i przy „pętli” na ul. Ujejskiego, będzie zmierzał – i tu zmiana – w kierunku ul. Mielęckiego, na kolonii familoków. Tam autobus kierował będzie się przez osiedle przy ul. Wieczorka , w stronę ronda na ul. Mariackiej. Zatrzyma się tuż obok budynku policji i straży miejskiej (tzw. „INCO”) i dalej będzie jechał ul. Mariacką w stronę centrum Radlina.

Przy biertułtowskim przedszkolu (gdzie również stworzony zostanie specjalny przystanek) skręci ponownie w ul. Korfantego. Następnie ul. Korfantego przyjedzie na Marcel (zatrzymując się przy kopalni) i wjedzie ponownie w ul. Mielęckiego. Tam kierować będzie się w stronę ronda, po czym zawróci i na nowym, tymczasowym przystanku przy ul. Wieczorka, będzie zabierał dzieci z tego rejonu do szkoły. Następnie przez Wieczorka i Mielęckiego, autobus kierować będzie się na Korfantego i Rybnicką, aby dalej dotrzeć przez Wiosny Ludów do przystanku przy Szkole Podstawowej nr 4.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020