Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin. Czy 6-latki pójdą do szkół?

Facebook Twitter

Władze Radlina liczą na kompromis i zgodę rodziców na przeniesienie 6-latków do oddziałów przedszkolnych, które chcą utworzyć w szkołach. Temat od tygodnia budzi emocje w mieście, szczególnie gorąco jest w Głożynach, gdzie dzieci mają trafić do Szkoły Podstawowej numer 3.

Mówi Barbara Magiera, burmistrz Radlina :

W całym mieście ma powstać kilka takich oddziałów: także w szkołach w dzielnicach Marcel i Obszary. 6-latki mają uczęszczać do Zespołu Szkół Sportowych i do SP numer 4. W czasie wakacji także w tych placówkach trzeba by było przystosować toalety do potrzeb maluchów, wyposażyć sale w mebelki i zabawki, ewentualnie wyznaczyć dla nich osobne wejście :

Przystosowanie pomieszczeń i zatrudnienie personelu do pracy w oddziałach przedszkolnych miasto szacuje na 400 tysięcy złotych. Do połowy czerwca czas na decyzję mają rodzice, radni będą głosować czy przenieść 6-latki do oddziałów przy szkołach na sesji za miesiąc :

Powiedział Monice Sokołowskiej, radny Andrzej Gaca. Dobrej myśli jest też wiceprzewodniczący Rady Miasta w Radlinie i radny z Głożyn – Stefan Lukoszek :

Spotkanie rodziców, radnych, władz miasta i wszystkich zainteresowanych na terenie Szkoły Podstawowej numer 3 zaplanowano na 5 czerwca na godzinę 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj