Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin ma tablicę pamięci pomordowanych w Katyniu. Znajduje się ona na cmentarzu na Głożynach [FOTO]

Facebook Twitter

Tablica poświęcona pamięci pomordowanych w Katyniu policjantów z terenu Radlina została odsłonięta w kolejną rocznicę zbrojnego ataku ZSRR na Polskę, czyli 17 września. Znajduje się na cmentarzu na Głożynach, w miejscu, w którym przed laty zasadzono jeden z tzw. dębów katyńskich.

mat.prasowe UM Radlin

Na tablicy pamiątkowej znalazły się nazwiska 12 policjantów z terenu Radlina, którzy ponieśli śmierć z rąk Sowietów w Katyniu, m.in. Jana Bugajskiego, Jana Folwarcznego, Jakuba Kiczki, czy Józefa Musiolika. Obecny w czasie uroczystości dr Eryk Holona, prezes Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego i opiekun Izby Regionalnej mówi, że wciąż na światło dzienne wychodzą nowe fakty.

Eryk Holona: Spotkałem się z rodziną pani Haliny z domu Barteczko. Okazało się, że to właśnie z jej rodziny jest pan Bronisław Barteczko, który służył w Gorzycach, jest również pochowany na cmentarzu w Miednoje i żałuję, że nie było mi dane wcześniej tego odkryć tego faktu, kiedy zbierałem materiały dotyczące właśnie naszych policjantów, którzy się urodzili w Radlinie lub pełnili służbę na posterunku w Biertułtowach. To byłby 13., któremu również należałoby się miejsce a tej tablicy pamięci, miejmy nadzieję, że w jakimś czasie zostanie tam dopisany.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości odsłonięcia tablicy

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj