Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Na Machnikowcu powstanie tężnia

Facebook Twitter

W przyszłym tygodniu podpisana ma zostać umowa na zagospodarowanie zbiornika Machnikowiec, w ramach projektu rewitalizacji Osiedla Karola i budowy Centrum Usług Społecznych.

Z niepokojem czekaliśmy na oferty po ogłoszonym przetargu. Był on ogłoszony już w grudniu. Miłe zaskoczenie na początku stycznia. Dwie oferty spłynęły do tego zadania. Ceny, które zostały zaoferowane przez wykonawców, jedna z ofert mieściła się w przez nas budżecie. Po sprawdzeniu tych ofert okazało się, że są poprawne. Możemy z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, podpisać umowę.

– mówił Radiu 90 burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. Tężnia powstanie w systemie „Zaprojektuj, wybuduj”:

Wykonawca, który wygrał w przetargu, pierwszym jego obowiązkiem jest wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę a później na podstawie projektu wykonanie tych robót budowlanych. Mieliśmy już takie doświadczenia w formule 'projektuj i wybuduj’ był w Rydułtowach wykonywany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. 

Koszt inwestycji szacuje się na nieco ponad 3 miliony złotych, 80% to dotacja unijna. Prace na Machnikowcu mają być prowadzone do końca 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022