Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin: Od piątku objazdy na Mariackiej

Facebook Twitter

Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w regionie. Jutro (01.03.) zamknięty dla ruchu samochodów zostanie wiadukt na ulicy Mariackiej w Radlinie. Remont wiaduktu zapowiadano już od lat. Wprawdzie kolejne przeglądy techniczne dopuszczały obiekt do użytkowania ale wskazywały na pilną potrzebę jego wyremontowania.

fot. www.miasto.radlin.pl

Po zeszłorocznej kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego znalazło się zalecenie dotyczące zamknięcia wiaduktu. To dlatego podjęto decyzję, że nie będą nim jeździły samochody, póki co będą mogli natomiast poruszać się nim piesi po obu stronach chodnika. Trudno powiedzieć jak długo cała sytuacja potrwa. Miasto dopiero teraz zleciło nowy projekt budowlany, a firma która wykona prace ma zostać dopiero wyłoniona w przetargu. Pewne jest, że konstrukcja obiektu zostanie całkowicie zmieniona. Obecny składa się on z trzech przęseł, po remoncie ma to być jedno przęsło z odpowiednimi ścianami oporowymi. Sama jezdnia zachowa szerokość 6 metrów, zaś po obu stronach pojawią się bariery energochłonne. Z obu stron chodniki będą miały po 2 metry szerokości. A kierowcy? Póki co muszą zacząć przyzwyczajać się do wprowadzonych objazdów.

Po zamknięciu wiaduktu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Ruch kołowy zarówno z Rybnika jak i z Wodzisławia będzie skierowany na ulicę Korfantego. Na samej ul. Mariackiej również znajdą się informację o „ślepej uliczce”. Wyłączenie wiaduktu nie zakłóci dojazdu do ul. Hubalczyków od strony ul. Rybnickiej. Rondo przy boisku Górnika Radlin na ten czas będzie rondem z trzema wylotami (nie będzie możliwości skrętu w stronę wiaduktu). W ubiegłych latach miasto przygotowało odpowiednią infrastrukturę na taką okoliczność – pojawiło się skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ulicy Mariackiej i na tzw. „Lipkach” oraz – późną jesienią 2018 r – wyremontowano wspólnie z powiatem nawierzchnie ulicy Korfantego. Wszystko po to, aby z jednej strony przygotować odpowiedniej jakości objazd a z drugiej aby dozować tego typu remonty i nie wyłączać jednocześnie dwóch głównych tras przebiegających przez centrum miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022