Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin: Powstanie miejski żłobek

Facebook Twitter

Prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku. Radlin przygotowuje się do powstania żłobka. Placówka ma działać w budynku przy ulicy Makuszyńskiego, który trzeba dostosować do wymogów 21. wieku.

Zakres planowanych prac jest ogromny, gotowy już jest projekt budowlany. A pytania o tę inwestycję padły na ostatniej sesji Rady Miasta:

Mamy również po tych projektach kosztorys inwestorski, który wskazuje szacunkową kwote ponad trzech milionów 300 tysięcy. Więc wiemy w jakiej kwocie musimy się obracać. Następny etap, do którego już się przygotowujemy, to aplikowanie o środki zewnętrzne. Zarówno unijnych jak i rządowych, takie wsparcie będzie bardzo cenne. Nie widać prac technicznych, ale jesteśmy na bardzo ważnym etapie przygotowania do tego, żeby móc w okolicach roku 2020 żeby ruszyć, a może skończyć te inwestycję.

– mówi Marek Gajda z Urzędu Miasta w Radlinie. Budynek przy Makuszyńskiego na razie stoi pusty, ma to się jednak zmienić, ponieważ w sumie w nowym żłobku ma się znaleźć miejsce dla 40 dzieci:

Jeśli chodzi o parter tego budynku, to planujemy, aby znalazły się tam dwie sale dla dzieci. Pierwsze piętro będzie się składało z jednej mniejszej sali i małej kuchni. Oprócz tego wyposażymy to w windę i WC dla niepełnosprawnych i wózkownię, która umieścimy w piwnicy.

W Radlinie nie ma żłobka, a mieszkańcy sygnalizują, że taka forma opieki bardzo pomogłaby młodym rodzicom:

– usłyszała Monika Sokołowska od mieszkanek Radlina. W żłobku opiekę znajdą maluch w wieku od 20 miesięcy do 3 lat.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024