Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin: Remont SP2 nie zakończy się w wakacje. A jak sytuacja w innych placówkach?

Facebook Twitter

Już nie dni, a godziny odliczają uczniowie do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W wielu placówkach podczas wakacji trwały remonty. Jednak nie wszędzie udało się je na czas zakończyć. Tak jest m.in. w Radlinie w Szkole Podstawowej nr 2.

Tutaj gruntowny remont obejmuje elewację placówki. Praca wre, ale jak przyznaje burmistrz Radlina: zakres inwestycji jest na tyle szeroki, że nie dało się go wykonać podczas wakacji:

Barbara Magiera: Ten zakres my zawsze zakładamy, żeby był zrobiony podczas wakacji, ale nie zawsze wszystko da się zrobić. Największy remont w szkole w Biertułtowach, robimy pełną modernizację, roboty bardzo potrzebne. Nie będzie wszystko gotowe na 1 września. Będzie na tyle remont zabezpieczony, żeby dzieci bezpiecznie mogły uczęszczać do szkoły. Mamy zewnętrzną elewację, termomodernizację ścian i położenie nowych tynków. Sala gimnastyczna już wcześniej zrobiona. To jest budynek kilkusegmentowy.

Kolejne inwestycje w placówkach szkolnych dotyczyły kompleksu w radlińskiej dzielnicy Głożyny:

Barbara Magiera: Szkoła, przedszkole, ale to był wynik szkód górniczych. Przedszkole już jest ukończone, a szkoła na ukończeniu. Tam bez problemów. Było skuwanie tynków zewnętrznych i w środku malowanie. (…)

Radio 90: Czy kopalnia współfinansowała to zadanie?

Barbara Magiera: Tak, mamy to uznane przez kopalnie i ten remont jest współfinansowany jako szkody górnicze.

Jak zapewnia Małgorzata Mokrosz, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w Radlinie, w pozostałych placówkach remonty są zakończone, a tam, gdzie jeszcze będą się toczyły, zapewnione zostanie bezpieczne dojście do placówki:

Małgorzata Mokrosz: Sam ruch taki szkolny wróci, jesteśmy przygotowani. Wracamy stacjonarnie 1 września, wszyscy na to czekamy. (…) Jesteśmy przygotowani, obostrzenia sanitarne są spełnione. Wszystkie procedury muszą być zachowane, więc jesteśmy bezpieczni.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023