Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Radlin też zasypany”- donoszą słuchacze Radia 90

Facebook Twitter

Lubicie sporty ekstremalne? Justyna z Radlina zaprasza do siebie i pisze w mailu do naszej redakcji, że "jazda samochodem, po nieodśnieżonych ulicach miasta, to właśnie sport ekstremalny. Służby miejskie nie radzą sobie z odśnieżaniem, wszystkie drogi wyglądają tak samo jak nasza ulica, czyli tragicznie".

Sytuacja oczywiście jak wszędzie jest trudna po takich opadach śniegu, natomiast nasze służby czyli Zakład Gospodarki Komunalnej praktycznie cały czas w systemie tzw. akcji zimowej pracują, dojeżdżają do dróg powiatowych i gminnych. Praktycznie cały czas nasze odśnieżarki pracują i są widoczne o różnych porach dnia i nocy. Oczywiście nie jest to możliwe żeby w każdym miejscu i o każdej porze ten poziom dróg był taki sam, te samochody też  muszą wyjechać i dojechać do każdego punktu.

Tłumaczy Marek Gajda z Urzędu Miasta w Radlinie i dodaje, że:

Nie ma tutaj innej metody jak to, że kierowca pługa musi dojechać do danego miejsca i przejechać określoną trasę, by była ona bezpieczna dla innych.

Dlatego tak ważne jest zachowanie przez wszystkich wsiadających za kółko ostrożności w zimowych warunkach:

Marek Gajda: Jeżeli są faktycznie takie sygnały, że te drogi są nieodpowiednio odśnieżone, bo różne mogą być tego powody, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, to jest numer do Zakładu Gospodarki Komunalnej, a po godzinach pracy zakładu, numer przełącza się automatycznie do kierowcy, który jest fizycznie na trasie, na mieście. W ten sposób się to odbywa, że te sugestie i zgłaszane uwagi albo są od razu realizowane albo trafiają do grafika i najszybciej jak to możliwe, jest to wykonywane. Mamy świadomość tego, że sytuacja jest ciężka, ale czynimy co możemy żeby ten poziom dróg był jak najlepszy. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia i zachęcamy do kontaktu telefonicznego żeby zgłaszać wszystkie niepokojące sygnały.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Radlinie w swoich magazynach ma 100 ton soli i 90 ton piasku. Zapasy są na bieżąco uzupełniane. W sumie na terenie miasta ma do odśnieżenia ponad 73 kilometry dróg plus dojazdy i drogi osiedlowe.

Numer do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie w sprawie zimowego utrzymania dróg:

32 459 02 63

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj