Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Radlin zawarł partnerską umowę z Rohatyniem

Facebook Twitter

Nieformalne kontakty trwały już od dłuższego czasu, teraz podpisano oficjalne dokumenty. Umowa partnerska dotyczy rozwoju kultury, edukacji i nauki, ale również turystyki, gospodarki, czy ochrony środowiska. Rohatyn to miasto położone w zachodniej Ukrainie, w obwodzie iwanofrankiwskim (przed wojną powiat stanisławowski). Znajduje się około 80 km od Lwowa. Ma 8 tysięcy mieszkańców.

Fot. miasto.radlin.pl

W piątek (15.06.) w Sali Ślubów w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podpisanie umowy. Ze strony władz miasta Rohatyn obecni byli Pani Galina Bohun (Sekretarz Rady Miejskiej, odpowiednik polskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej) oraz Mykoła Szunkar (Zastępca Burmistrza Rohatyna). Umowę podpisały Pani Burmistrz Radlina Barbara Magiera oraz Pani Sekretarz Galina Bohun.

W ubiegłym roku Radlin gościł młodzież z Ukrainy na tygodniowych warsztatach kulturalnych i artystycznych, zorganizowanych przez Miasto Radlin i Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży “Tęcza”. Efekty wspólnej pracy polsko-ukraińskiego zespołu można było podziwiać m.in. podczas występów na ubiegłorocznych Dożynkach i podczas Tężniogrania. Teraz radlińsko-rohatynska współpraca rozpoczęła kolejny etap. Jeszcze w tym roku odbędzie się rewizyta młodzieży z Radlina w ukraińskim mieście. Radlin współpracuje także z czeską miejscowością Mohelnice oraz niemieckim Genthin.

Miasto Rohatyn opisane zostało w książce Olgi Tokarczuk pt. “Księgi Jakubowe”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020