Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radni obcinają budżet na promocję miasta Racibórz. „Dziecinna złośliwość” – mówi prezydent

Facebook Twitter

"Dziecinna złośliwość" - tak prezydent Raciborza Dariusz Polowy skomentował obcięcie w przyszłorocznym budżecie miasta przez radnych, środków na promocję miasta. W propozycji budżetu znalazła się kwota 310 tysięcy złotych.

„To była podobna suma jak w poprzednim roku (302 tysiące złotych), ale niższa niż w poprzednich latach” – zaznacza prezydent. Radni nie poprali jednak tej propozycji i kwotę obniżyli. Dariusz Polowy komentuje to krótko:

Ścięcie tych pozycji w ramach programu wydatków do wysokości 100 tysięcy złotych odbieram po prostu jako dziecinną złośliwość. Na tym ścięciu wydatków nie tracę ja, tracą mieszkańcy. Uświadommy sobie, że tu nie chodzi o spór między mną a radnymi. Jest to działanie na szkodę mieszkańców. Nie tracę jednak nadziei, że radni pod wpływem pewnej refleksji zmienią podejście do tego tematu.

Co oznaczają dla mieszkańców Raciborza mniejsze środki na promocję?

Skutkiem tych działań będzie odwoływanie imprez lub przeprowadzanie ich w bardzo okrojonej skali. Czy mamy nie realizować jarmarku bożonarodzeniowego i wielkanocnego? Projektu, który został podpisany jeszcze za kadencji mojego poprzednika z miastem partnerskim, projektu międzynarodowego realizowanego w ramach euroregionu? Naprawdę tego chcemy, że mieszkańcy nie będą mogli spotkać się na rynku w okresie przedświątecznym?

O to pyta prezydent Polowy. Władze miasta liczą, że radni raz jeszcze przeanalizują sytuację i znajdą pieniądze w wyższej kwocie na promocję miasta. Jeżeli tak się nie stanie, włodarze miasta mają zastanowić się nad sensem utrzymywania wydziału promocji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021