Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Radni za zmniejszeniem liczby łóżek w szpitalach

Facebook Twitter

Zmniejszona zostanie liczba łóżek w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach. Zgodę wyrazili radni powiatu wodzisławskiego.

fot. Facebook miasta Rydultowy

Zgodę na redukcję wyrazili radni na ostatniej sesji powiatu wodzisławskiego, w ubiegły czwartek (30.04): 17 było „za”, 9 „przeciw”, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Decyzja o likwidacji łóżek na niektórych oddziałach była konieczna, bo wciąż brakuje pielęgniarek. A przypomnijmy, że na początku 2019 roku Ministerstwo Zdrowia określiło dokładnie, ile pielęgniarek ma przypadać na pacjenta. W lecznicy w powiecie wodzisławskim łóżek było więcej niż personelu.

W sumie zlikwidowanych zostanie 38 łóżek. Na oddziale chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym w Rydułtowach, zamiast 67 ma zostać 51. W Wodzisławiu na chirurgii ogólnej zostanie 47 zamiast 50, na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej – liczba łóżek zostanie zmniejszona do 27, na oddziale ginekologiczno-położniczym – do 44. Na oddziale neonatologicznym, zamiast 19 łóżek ma zostać 18. Redukcja dotknie też oddział pediatryczny w Rydułtowach. Zostaną tam 43 łóżka.

Przypomnijmy, że to już drugi raz, kiedy w związku z przepisami określającymi ilość pielęgniarek na pacjenta na pediatrii likwidowane są łóżka. Rok temu, w kwietniu była pierwsza decyzja dyrekcji w tej sprawie: wtedy zmniejszono ilość miejsc dla małych pacjentów z 58 do 49. Teraz tych łóżek będzie jeszcze mniej o 6, czyli zostaną 43.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj