Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radni zgodzili się na wyjście miasta ze spółki Energetyka Cieszyńska. Uchwała przeszła większością głosów

Facebook Twitter

Jak tłumaczyła wczoraj (29.08.) w rozmowie z Janem Baczą, Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna, z ostatnich analiz wynika, że spółka tylko w tym roku wymaga dokapitalizowania w wysokości bagatela 45 milionów złotych. Skąd tak duże straty spółki?

Same kwoty prawa do emisji Co2 z 2 milionów w 2017 roku, wzrosły do 20 milionów obecnie. Niestety, lepiej teraz pobyć się udziałów w wysokości 13 milionów niż w najbliższych latach wydawać dziesiątki milionów:

Gabriela Staszkiewicz: Myślę, że jest to szansa, żeby spółka nie upadła. W tym momencie ponosimy koszty 13 milionów złotych i wychodzimy ze spółki, ale nie ponosimy kolejnych kosztów.

Wystąpienie Cieszyna ze spółki Energetyka Cieszyńska miałoby się odbyć poprzez dobrowolne umorzenie udziałów.

Sesja Rady Miasta

Wczoraj (29.08.) odbyła się XLIV sesja nadzwyczajna VIII kadencji Rady Miejskiej Cieszyna, której przedmiotem było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wystąpienie Miasta Cieszyna ze spółki Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. poprzez dobrowolne umorzenie udziałów.

Radni podjęli uchwałę większością głosów (12 radnych było za, 5 przeciw, 2 nieobecnych). Na mocy tej uchwały Miasto Cieszyn wystąpi ze spółki Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. poprzez dobrowolne umorzenie bez wynagrodzenia wszystkich udziałów Miasta Cieszyna w spółce Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. według ich wartości nominalnej i ich zbycie na rzecz tej spółki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj