Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radny chce zmian w organizacji ruchu na Kominka w Rybniku. Mieszkańcy, Rada Dzielnicy i przedsiębiorcy są temu przeciwni

Facebook Twitter

Mieszkańcy, Rada Dzielnicy Maroko- Nowiny oraz przedsiębiorcy są przeciwni pomysłowi radnego Radosława Knesza, który chce zmian w organizacji ruchu na Kominka w Rybniku. Jeden z wariantów przebudowy tej części drogi zakłada, że odcinek od ulicy Kominka od skrzyżowania z ulicą Marokanów do zjazdu na parking kościelny będzie jednokierunkowy.

Miasto w związku z tymi planami wprowadziło tymczasową organizację ruchu. Do 23 marca mają być prowadzone obserwacje i pomiary ruchu. Tymczasem już teraz Rada Dzielnicy po konsultacji z mieszkańcami i przeanalizowaniu projektu mówi kategoryczne nie temu pomysłowi:

Jadwiga Lenort: Rada Dzielnicy nie może dać przyzwolenia na taką zmianę organizacji ruchu, nie można eksperymentować na żywym organizmie, zaburza to całkowicie dojazd do pawilonów handlowych, wydłuża przejazd mieszkańców, którzy całkowicie muszą zmienić trasę żeby krótki odcinek przejechać. Wydaje mi się, że to jest jakaś wizja na swój sposób ciekawa, ale musi to być przemyślane i być na to zgoda mieszkańców. To jest ogromne skupisko mieszkańców i ta zmiana poważnie będzie burzyła ludziom życie.

Jadwiga Lenort, przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Maroko- Nowiny złożyła w piątek (18.03.) w wydziale dróg pismo w tej sprawie i apeluje do prezydenta Rybnika Piotra Kuczery:

Jadwiga Lenort: Kłaniam się panu prezydentowi bardzo i poddaje to pod jego uwagę i apeluję do niego żeby spojrzał na to wzrokiem mieszkańców.

Zmiany dla mieszkańców oznaczają wydłużenie dojazdu, dla przedsiębiorców przy Kominka utratę klientów. Zebrano już ponad 100 podpisów przeciwko temu pomysłowi. Z protestującymi spotkał się Arkadiusz Żabka:

W sprawie zabrał też głos radny Michał Chmieliński, który na ręce prezydenta Piotra Kuczer skierował interpelację, w której apeluje o natychmiastowe usunięcie barier ograniczających ruch dwukierunkowy na ulicy Kominka. Pisze w niej, że nie ma zgody lokalnej społeczności na takie zmiany. Przypomina jednocześnie, że miasto w projekcie budżetu na ten rok przeznaczyło pół miliona złotych na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Kominka.

Na stronie radia oraz w wiadomościach powrócimy do tematu, zapytamy radnego Knesza dlaczego chce na siłę uszczęśliwiać mieszkańców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023