Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rady na odpady w Cieszynie

Facebook Twitter

"Rady na odpady" w Cieszynie. Gromadzimy coraz więcej wokół siebie, coraz więcej także wyrzucamy. Widać to na wysypiskach, a także przy osiedlowych śmietnikach. Jak sobie z tym radzić?

fot. nastya_gepp/ pixabay.com

Cieszyński magistrat stawia na edukację i zaprasza mieszkańców na warsztaty. Będą informacje ogólne o segregowaniu odpadów: możliwość ograniczenia użytkowania wyrobów z tworzyw sztucznych, ich wpływ na zdrowie, segregowanie, kompostowanie i recykling.

Odbędzie się również pokaz wykonania „woskowijki”- jednej z metod zastąpienia plastiku materiałem wielokrotnego użytku. Pierwsze warsztaty w poniedziałek (2.12.), o godz. 17:00, w spółdzielni „Cieszynianka” przy ul. Kossak-Szatkowskiej, drugie na początku stycznia (8.01.20) przy ul. Hajduka.

2 grudnia 2019 r.

 • miejsce: SM „Cieszynianka”
  sala konferencyjna: ul.Kossak – Szatkowskiej 6
  godz. 17:00-19:00
  liczba miejsc ograniczona

8 stycznia 2020 r.

 • miejsce: SM „Cieszynianka”
  sala konferencyjna: ul.Hajduka 17
  godz. 17:00-19:00
  liczba miejsc ograniczona

Podczas pierwszej części spotkania zaprezentowane zostaną zagadnienia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie, w tym ograniczanie użytkowania tworzyw sztucznych (nowe przepisy), wpływ odpadów na zdrowie i środowisko, segregacja i recykling odpadów, kompostowanie.

Druga część spotkania składać się będzie z zajęć praktycznych i wskazówek dotyczących segregacji odpadów. Podczas zajęć uczestnicy zyskają wiedzę na temat recyklingu poszczególnych surowców, sposobów unieszkodliwiania odpadów, nauczą się rozpoznawać znaki ekologiczne oraz ograniczać ilość odpadów (zwłaszcza z tworzyw sztucznych). Odbędzie się również pokaz wykonania „woskowijki” – jednej z metod zastąpienia plastiku materiałem wielokrotnego użytku.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod numerem telefonu 33 47 94 -273, -276,-278 lub mailowo: odpady@um.cieszyn.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022