Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radziecka „katiusza” w Tworkowie

Facebook Twitter

Wczoraj (17.02.) przed godziną 15.00 dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony, że na placu podczas prac ziemnych w Tworkowie w rejonie ulicy Drzymały znaleziono niewybuch. Znaleźli go pracownicy pracujący przy wykopie.

fot. raciborz.policja.gov.pl

Na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że jest to pocisk prawdopodobnie z radzieckiej wyrzutni rakietowej ,,Katiusza” z lat czterdziestych ubiegłego wieku, o długości około 150 centymetrów. Krzyżanowiccy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ze względu, iż niewybuch znajdował się, w dużej odległości od zabudowań nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców. Dziś (18.02.) około godziny 11.00 niewybuch został zabrany przez wojskowych saperów.

Za policją przypominamy i ostrzegamy!

Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. O takich znaleziskach należy niezwłocznie informować policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021