Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafako i Tauron podpiszą porozumienie. Jest wola władz obu spółek

Facebook Twitter

Spółki zawieszają broń, a 8 marca ma nastąpić podpisanie ostatecznych warunków ugody. Tauron i Rafako porozumiały się ze sobą w ramach mediacji.

rafako
fot. rafako.com.pl

Spółki od wielu miesięcy spierają się w związku z problemami w działaniu bloku 910 MW w Jaworznie, którego firma z Raciborza była generalnym wykonawcą.

Tauron Wytwarzanie wezwało początkiem roku Rafako do zapłaty ponad 1,3 mld zł tytułem kar umownych i odszkodowań za usterki i wady bloku.

Firma z Raciborza w odpowiedzi zapowiedziało złożenie wniosku o upadłość i wezwało Tauron Wytwarzanie i Tauron Polska Energia o zapłatę ponad 850 milionów złotych.

Ostatecznie jednak negocjacje prowadzone z udziałem mediatorów Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP mają swój szczęśliwy finał. 8 marca ma nastąpić podpisanie porozumienia.

Łukasz Zimnoch: Do tego dnia firmy planują podpisać ugodę, w której strony zamierzają ustalić harmonogram oraz sposób zakończenia prac naprawczych i strojeniowych przy bloku 910 megawatów w Jaworznie, a także metodę dokonania rozliczeń. Tauron i Rafako do 28 lutego zobowiązały się nie występować wobec siebie oraz instytucji finansujących z żadnymi roszczeniami pieniężnymi lub niepieniężnymi.

– mówił Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Zobacz film z wizyty Donalda Tuska w Rafako

Posłuchaj rozmowy ze starostą raciborskim

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023