Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafał Brzoska i Mateusz Kłosek na liście 100 najbogatszych Polaków

Facebook Twitter

Dwie osoby pochodzące z powiatu raciborskiego na liście 100 najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes edycji 2021. To Rafał Brzoska, założyciel InPostu oraz Mateusz Kłosek założyciel Eko Okien.

Fot. facebook.com/ekooknasa/

Rafał Brzoska, 44-latek pochodzący z Zawady Książęcej zajął 7. miejsce w rankingu z majątkiem 5 681 mln zł. To nie jego pierwszy raz na liście 100 najbogatszych Polaków. Po raz pierwszy pojawił się w 2013 roku.

Na liście debiutuje Mateusz Kłosek, założyciel Eko Okien z siedzibą w Kornicy. Z majątkiem 674 mln zł zajął 97. miejsce. W 2019 roku przychody jego przedsiębiorstwa sięgnęły 1,73 mld zł.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, wartość aktywów biznesowych kontrolowanych przez stu największych polskich przedsiębiorców zwiększyła się o 34 mld zł i przebiła 210 mld złotych

-czytamy na stronie Forbes.pl. Dodajmy, że na 4. miejscu na liście jest także pochodzący z naszego regionu, urodzony w Cieszynie Jerzy Starak, właściciel Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. Jego majątek wyliczono na blisko 14 mld zł.

Najbogatszym człowiekiem w Polsce według rankingu Forbesa jest Michał Sołowow. Jego majątek wynosi ponad 15 mld zł. Na liście Forbesa znajduje się aktualnie 69 miliarderów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj