Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafał Kozik i „6 na 6” z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik. Już w ten weekend

Facebook Twitter

W niedzielę (8.01) w Rybniku odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny. W tym roku z Miejską Orkiestrą Dętą Rybnik zaśpiewa Rafał Kozik oraz zespół wokalny 6 na 6. Koncert o godz.14.30. w kościele w Rybnickiej Kuźni, ul. Kuźnicka 10. Wstęp wolny.

fot.facebook.com/people/Miejska-Orkiestra-Dęta-Rybnik

MOD Rybnik co roku w okresie świątecznym koncertuje w kościołach, w tym roku będzie tylko jedno takie wydarzenie. 8 stycznia w parafii w Rybnickiej Kuźni.

W październiku 2022 roku w czasie Rybickich Dni Literatury obchodzono jubileusz 75-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik” i 40-lecia dyrygentury Mariana Wolnego. W rozmowie z Radiem 90 muzyk opowiedział o początkach swojej pracy, o perypetiach związanych z przemianami ustrojowymi, o pasji do muzyki i zespole, któremu poświęcił znaczną część swojego życia. Przypomnijmy:

Marian Wolny: Pamiętam, jakby to było wczoraj, dokładnie 9 października zacząłem pracę, czyli dokładnie mija 40 lat, jak z młodzieżową orkiestrą dętą, którą zakładałem parę lat wcześniej, zagraliśmy pierwszy koncert, także człowiek to pamięta, to są fajne przeżycia. Była to orkiestra łączona, ponieważ szkoła górnicza i szkoła zakładów naprawczych mieściły się w tym samym budynku. Dyrektor był bardzo przyjaźnie nastawiony, opiekunowie z zakładów pracy również. Wtedy była moda na orkiestry młodzieżowe. Tak na dobrą sprawę każda szkoła górnicza posiadała coś takiego, jak szkółki muzyczne. To samo powstało w Ryniku-Niedobczycach na Rymerze, zacząłem pracę i przeleciało to tak szybko, że nawet się nie spostrzegłem, kiedy i obchodzimy 40-lecie mojej dyrygentury, natomiast bardziej znamienitym jubileuszem jest jednak 75 lat pracy Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”.

Koncert jubileuszowy Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik, na scenie Kayah

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023