Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafał Szymura w Jastrzębskim Węglu, Paweł Rusek kończy karierę

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel ma nowego przyjmującego. Kontrakt z klubem podpisał wychowanek rybnickiej siatkówki Rafał Szymura. 25-latek gra na pozycji przyjmującego. Mimo młodego wieku to jeden z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia, jednocześnie mający już niemałe doświadczenie w klubach PlusLigi w której grał 6 sezonów.

www.jastrzebskiwegiel.pl

W swoje karierze reprezentował barwy między innymi AZS-u Częstochowa, ZAKSy Kędzierzyn-Koźle czy ostatnio GKS-u Katowice. Ma już także na swoim koncie debiut w seniorskiej reprezentacji kraju. Jak sam mówi, od dziecka marzył o tym by zagrać w Jastrzębskim Węglu:

Ja już w sumie od podstawówki i gimnazjum gdzie przyjeżdżałem tutaj grać jako młodzik kadet junior jeszcze wtedy na Borynie. Zawsze chciałem się tutaj pokazać z jak najlepszej strony, bo kibicowałem Jastrzębiu jak byłem mały, chodziłem na mecze na Borynie i na halę na lodowisko. Zawsze chciałem tutaj zagrać bardzo dobrze, bo miałem takie małe marzenie, żeby tutaj zagrać, być w tej drużynie, co mi się udało i jestem teraz bardzo zadowolony. Los tak chciał, że dopiero teraz tutaj jestem. Mam nadzieje, że będziemy grać w dobrą siatkówkę.

Rafał Szymura podpisał kontrakt z „pomarańczowymi” na dwa najbliższe sezony.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Jeden rybniczanin przychodzi do Jastrzębskiego Węgla, inny odchodzi, a dokładniej kończy sportową karierę. Libero zespołu Paweł Rusek, który przez 10 sezonów swojej 19-letniej kariery reprezentował jastrzębski klub, postanowił „zawiesić buty na kołku”:

Dlaczego taka sytuacja? Pojawiła się jedna fajna opcja, zadecydowałem, że to już taki czas, 37 lat na karku – no nie jest to łatwe, ale trzeba podejmować takie decyzje. Szkoda, że tego upragnionego złota się nie udało wygrać. Idealnie by było w tym sezonie,  niestety z powodu tego wirusa tak się to potoczyło. Naprawdę niczego nie żałuje, to był wspaniały czas, były chwile lepsze, gorsze, le to tak chyba każdy sportowiec ma, będę to trzymał w sercu do końca życia.

Paweł Rusek zdobył z Jastrzębski Węglem trzykrotnie srebrny i raz brązowy medal mistrzostw Polski, wywalczył także jedyny w historii klubu Puchar Polski, klubowe wicemistrzostwo świata i srebrny medal w Pucharze Challenge. Na razie nie zdradza w jakiej roli pozostanie dalej w siatkówce.

Rafał Szymura

Ur. 29.08.1995, Rybnik
Wzrost: 197 cm
Waga: 93 kg
Zasięg w ataku: 345 cm
Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: TS Volley Rybnik, SMS Spała, AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice.

Paweł Rusek w Jastrzębskim Węglu
– lata gry 2004-2012, 2018-2020
Osiągnięcia
– Srebrne medale mistrzostw Polski (2006, 2007, 2010)
– Brązowy medal mistrzostw Polski (2009),
– Puchar Polski (2010),
– klubowe wicemistrzostwo świata (2011),
– Srebrny medal w Pucharze Challenge (2009)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj