Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Sardynii 2023: świetne tempo Kajetanowicza i Szczepaniaka, liderują w WRC2 Challenger! [WIDEO]

Facebook Twitter

Reprezentanci ORLEN Rally Team coraz lepiej czują się w nowej rajdówce i przyspieszają z odcinka na odcinek specjalny. Rajd Sardynii - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zaliczyli bardzo dobrą pierwszą pętlę sobotniego etapu, uzyskując m.in. dwukrotnie trzeci czas w WRC2. Dzięki świetnej dyspozycji Polacy awansowali do czołowej trójki kategorii i wyszli na prowadzenie w WRC2 Challenger!

rajd sardynii
fot. kajto.pl

Rajd Sardynii – świetne tempo Kajetanowicza

Na porannych próbach panowały nieco stabilniejsze warunki pogodowe niż wczoraj, choć nie brakowało błota i przejazdów przez wodę. Kajetan Kajetanowicz, dla którego jest to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata w nowym samochodzie, zaczął naciskać od samego początku. Ustronianin pilotowany przez Macieja Szczepaniaka awansował do czołowej piątki na dziewiątej próbie, by na kolejnych dwóch oesach wywalczyć pozycję drugiego wicelidera rajdu. Dobre tempo pozwoliło im także objąć prowadzenie w kategorii WRC2 Challenger!

https://youtu.be/JzQH78jFSf8

– Wciąż poznaję nowy dla mnie samochód, ale jedzie mi się bardzo dobrze, coraz lepiej. Notujemy dziś zdecydowanie dobre czasy, w ścisłej czołówce, więc jesteśmy zadowoleni. Awansowaliśmy na trzecią pozycję w WRC2 i pierwszą w WRC2 Challenger. Trochę to przerosło moje oczekiwania przed tym rajdem. Czuję się dobrze w aucie, mam dobre ustawienia, natomiast jeszcze nie na każde warunki. Kiedy pada deszcz nie czuję się zbyt komfortowo, bo nie mam tam właściwych ustawień. Jest bardzo dużo możliwości, to kompletnie inny samochód od poprzedniego.

Mimo tego, że nazywa się bardzo podobnie, to jednak inna konstrukcja sprawia, że trzeba nad nim pracować, trzeba go dobrze poczuć, znaleźć dobre ustawienia, odpowiadające technice jazdy, a do niektórych się zaadoptować. Jestem zadowolony, mam uśmiech na twarzy. Jest piękna pogoda, mnóstwo kibiców z Polski. Robimy swoją robotę, ale jeszcze wiele kilometrów przed nami

– mówił Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

fot. kajto.pl

Po południu załogi zmierzą się z tymi samymi odcinkami specjalnymi. Będą to OS 12 Coiluna – Loelle (16,28 km), OS 13 Su Filigosu (19,57 km), OS 14 Erula – Tula (21,92 km) oraz OS 15 Tempio Pausania (9,04 km).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

fot. kajto.pl

Rajd Sardynii 2023, klasyfikacja WRC2 po OS 11:
1. Fourmaux/Coria (Ford Fiesta Rally2) 2:26:18,6 s
2. Mikkelsen/Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) +19,7 s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +2:02,3 s
4. Rossel/Dunand (Citroën C3 Rally2) +2:15,2 s
5. Suninen/Markkula (Hyundai i20 N Rally2) +2:22,8 s
6. Pajari/Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) +2:25,7 s
7. Marczyk/Gospodarczyk (Škoda Fabia RS Rally2) +2:45,0 s
8. Virves/Magalhães (Ford Fiesta Rally2) +3:13,9 s
9. Cais/Těšínský (Škoda Fabia RS Rally2) +3:46,1 s
10. Munster/Louka (Ford Fiesta Rally2) +5:14,8 s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj