Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd trzeźwości w drodze do Gdańska

Facebook Twitter

Z Gubina do Kostrzyna nad Odrą. To trasa zaplanowana na dziś (20.08.) przez pięciu uczestników Rowerowego Rajdu Środowisk Trzeźwości szlakiem Porozumień Jastrzębskich.

Wyjechali spod kopalni Zofiówka w ubiegłym tygodniu, celem ich wyprawy jest Gdańsk. Muszą zdążyć na 40. rocznicę powstania Solidarności, uroczystości planowane są na 30 sierpnia. Złapaliśmy uczestników rajdu na trasie, by zapytać o kondycję:

Droga mija troszkę z przygodami, ale jedziemy. Wczoraj cały dzień lało, ale daliśmy radę, szczęśliwie dojechaliśmy. Dziennie pokonujemy średnio 70-80 km. Najgorsze były pierwsze etapy, bo był upał, temperatura nie schodziła poniżej 35 stopni. Daliśmy radę. Myślę, że Najwyższy pozwoli nam przejechać szczęśliwie. Cel to Gdańsk i oczywiście promocja trzeźwości. Wiadomo, sierpień miesiącem trzeźwości. Jedziemy dla zdrowia, bo to wyczyn. Jakby tego było mało, mamy wszyscy ponad 60 lat, ja mam 74.

usłyszała Monika Sokołowska od komandora rajdu, Tadeusza Wilka. Oczywiście, że trzymamy kciuki! Tegoroczna trasa obejmuje aż 17 miejscowości, wśród których znalazły się miejsca symboliczne dla walczącej w czasach komuny Solidarności, takie jak Jastrzębie-Zdrój, Szczecin i Gdańsk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj