Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Wilczy 2016

Facebook Twitter

To coś więcej niż tylko bieg. Ruszyły zapisy do drugiej edycji Rajdu Wilczego w Żorach. Instruktorzy hufca ZHP przygotowali dla uczestników wiele zadań specjalnych, jakie czekać będą na trasie. To forma "adventure race", czyli rajdu, w którym trzeba wykazać się nie tylko kondycją fizyczną.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są instruktorzy hufca ZHP Żory.

Dlaczego Adventure Race? Zapaleni na wyzwania. Organizatorzy sami biorą udział w takich rajdach, więc postanowili przenieść tego typu imprezę na własny teren. Na trasie czekać będą niezapomniane wrażenia, piękne tereny, jak również zadania specjalnościowe. Gotowy na wyzwanie?

Baza rajdu mieścić się będzie na terenie Ośrodka Biwakowo – Szkoleniowego w Żorach przy u. Pukowca 8 (dzielnica Baranowice). Dla przyjezdnych uczestników zostanie przygotowany parking przy ul. Zamkowej, gdzie będzie można zostawić swoje samochody.

Dwie TRASY: Trasa podstawowa (krótka) rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 10.00 – biuro otwarte od godz. 8.00. Trasa zaawansowana (długa) – uczestnicy zgłaszać się będą na bazę już w piątek, 1 kwietnia, a na trasę ruszą późnym wieczorem. Zakończenie rajdu wspólne dla obu tras o tej samej godzinie na terenie bazy.

  • krótka (podstawowa) – 50 km z czego pojawią się: etapy rowerowe, etapy piesze, etap rolkowy, bieg na orientację w terenie miejskim oraz zadania specjalne,
  • długa (zaawansowana) – 100 km z czego na trasie czekają: górski etap pieszy, etap rowerowy, etap wodny (kajaki), bieg na orientację oraz zadania specjalne.

Uczestnicy ruszają na trasę ze startu wspólnego. Uczestnicy przebywają trasę zgodnie z otrzymaną mapą. Na trasie pojawią się zadania specjalne, które są obowiązkowe do wykonania. Niewykonanie zadania lub jego pominięcie skutkować będzie doliczeniem do ogólnego czasu minut karnych.

W rajdzie mogą wziąć udział patrole dwuosobowe zgodnie z podziałem: męski – M+M oraz  mieszany – M+K lub K+K.
Możliwy jest udział rodziców z dziećmi. Osoby poniżej 18-stego roku życia zobowiązani są do okazania pisemnej zgody od prawnego opiekuna do udziału w Rajdzie.

Na każdego uczestnika czeka atrakcyjna trasa z zadaniami specjalnościowymi. Ekipy zgłoszone do Rajdu otrzymają pakiety startowe. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki i medale. Na terenie ośrodka możliwe będzie skorzystanie z sanitariatów i pryszniców.  Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.

Organizator zapewnia niezbędny sprzęt do poszczególnych etapów w tym: do etapu rolkowego (trasa krótka) oraz kajakowego (trasa długa). Każdy uczestnik startuje z własnym rowerem oraz niezbędnym wyposażeniem zgodnym z regulaminem. Uczestnicy mogą posiadać własne rolki i w nich startować.

Zgłoszenia udziału w Rajdzie Wilczym można dokonać za pomocą formularza internetowego, dostępnego pod adresem: http://rajdwilczy2016.zgloszenia24.pl/
Zgłoszenia aktywne będą do niedzieli, 20 marca, do godziny 23:59.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024