Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Wilczy w połowie kwietnia. Zapisy kończą się ostatniego dnia marca

Facebook Twitter

5 tras o różnym poziomie trudności i charakterze. Dla profesjonalistów i dla amatorów. Całych rodzin i grup przyjaciół. Wciąż można dołączyć do zawodników tegorocznej edycji Rajdu Wilczego, jaki odbędzie się w połowie kwietnia w Żorach.

Fot. eventyrteam.pl

Na liście startowej chętnych przybywa, teraz to ponad 200 osób. Czas na zgłoszenie jest do końca marca – przypomina Mateusz Buksa, organizator wyścigu:

Mateusz Buksa: Jak co roku 5 tras, z czego jedna rodzinna. Tam szczególnie zapraszamy dzieciaki z rodzicami, żeby spędzić aktywnie sobotę. No i jest trasa piesza, rowerowa i dwie przygodowe.. jedna taka open dla wszystkich można powiedzieć,, no i ta najbardziej zaawansowana trasa 'Profi” w okolicach 140 km łącznie podzielona na etapy piesze i rowerowe jak i wodne. Jak co roku 5 tras, z czego jedna rodzinna. Tam szczególnie zapraszamy dzieciaki z rodzicami, żeby spędzić aktywnie sobotę. No i jest trasa piesza, rowerowa i dwie przygodowe.. jedna taka open dla wszystkich można powiedzieć,, no i ta najbardziej zaawansowana trasa 'Profi” w okolicach 140 km łącznie podzielona na etapy piesze i rowerowe jak i wodne.

W Rajdzie Wilczym nie chodzi tylko o pokonanie konkretnego dystansu, ale też o to, by poradzić sobie z zadaniami, jakie organizatorzy stawiają uczestnikom:

Mateusz Buksa: Pojawiają się zadania specjalne. Nie zdradzę do końca, co czekać będzie naszych zawodników w tym roku. Mamy niespodzianki, coś, czego jeszcze nie było w poprzednich edycjach. Tym bardziej to już jest siódma edycja. Sporo zawodników mamy tych samych. Bardzo nas cieszy to, że też przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski. Zgłosiły nam się ekipy z Poznania, z Łodzi, z całego naszego regionu. Także czekamy jeszcze na zapisy, ewentualnie z innych miast.

Mateusz Buksa, organizator Rajdu Wilczego

Najdłuższa trasa, profi, liczy 150 kilometrów, trasa open to dystans około 70 kilometrów, są trasy rowerowe i biegowe, a wspomniana trasa rodzinna, wokół żorskiej starówki liczy maksymalnie 8 kilometrów.

Mateusz Buksa: Dłuższe odcinki zahaczają o powiaty przyległe Żorom. Co roku staramy się też puścić naszych zawodników w inne miejsca. W tym roku trasa będzie kierowała się w stronę Rybnika i Kuźni Raciborskiej. Ta najdłuższa trasa startuje od północy, więc pierwsze etapy zawodnicy spędzą w ciemnościach. Na to się piszą nasi zawodnicy. To jest też czołówka, jeżeli chodzi o rajdy przygodowe. Przyjeżdżają naprawdę mocne ekipy, które ukierunkowane są na rywalizację. Natomiast są też tacy zawodnicy, którzy jadą właśnie się pobawić, aktywnie spędzić czas, a tą rywalizację trochę odkładają na drugi plan.

formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Opis tras:

Trasa profi – Dystans trasy: ok. 150km. Udział biorą zespoły dwuosobowe. Rajd przygodowy składający się z etapów: pieszy, rowerowy, kajakowy, zadania specjalne + etap specjalny
Klasyfikacja: MM (dwóch mężczyzn) i MIX (przynajmniej jedna kobieta w zespole)
Limit czasu: 16 godzin
formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Trasa open – Dystans trasy: ok. 60-70km. Udział biorą zespoły dwuosobowe. Rajd przygodowy składający się z etapów: pieszy, rowerowy, zadania specjalne, etap specjalny
Klasyfikacja: MM (dwóch mężczyzn) i MIX (przynajmniej jedna kobieta w zespole)
Limit czasu: 6 godzin
formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Trasa Rowerowa – Dystans trasy: ok. 40-50km. Start indywidualny. Trasa jednolita rowerowa na podstawie mapy z wyznaczonymi punktami kontrolnymi.
Klasyfikacja: M (mężczyzn) i K (kobiet)
Limit czasu: 5 godzin
formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Trasa Biegowa – Dystans trasy: ok. 20km. Start indywidualny. Trasa jednolita piesza na podstawie wyznaczonych punktów kontrolnych na mapie.
Klasyfikacja: M (mężczyzn) i K (kobiet)
Limit czasu: 5 godzin
formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Trasa Rodzinna – Dystans trasy ok. 5-8km. Start w zespołach 2-5 osobowych, w skład zespołu wchodzi przynajmniej jedno dziecko poniżej 14 lat w przypadku drużyn rodzinnych, a w przypadku drużyn młodzieżowych poniżej 16lat. Bez klasyfikacji. Każdy, kto ukończy trasę jest zwycięzcą.
Limit czasu: 6 godzin

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023