Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Żniwiarza. Offroadowe spotkanie na poligonie w Baborowie

Facebook Twitter

Off-road na poligonie w Baborowie. W sobotę (24.09) Rybnicki Klub Offroadowy organizuje rajd, na który zjadą załogi z całego województwa śląskiego. Jak słyszymy to ma być impreza dla całych rodzin. 25 załóg wystartuje w Rajdzie Żniwiarza. Wyjaśniamy skąd ta nazwa.

Rajd Raciborska Włóczęga fot. Rybnicki Klub Offroadowy

Nazwa Rajd Żniwiarza, to ma być ukłon w stronę rolników, impreza na podsumowanie okresu żniw i ciężkiej pracy. Poligon w Baborowie to miejsce otoczone polami uprawnymi, miejsce z dala od zabudowań, dlatego też bezpieczne dla organizacji imprezy, na której ryczą silniki terenówek.

Te auta będzie można oglądać, zaproszone są całe rodziny, jak słyszymy od Damiana Homoli z Rybnickiego Klubu Offroadowego na miejscu będzie muzyka, gastronomia, wszystko tak ustawione, by był dobry widok na pędzące samochody.

To już kolejny raz gdy na poligonie w Baborowie spotkają się załogi offroadowe, w lipcu uczestniczyły w pikniku militarny. W planach na zimę są jeszcze dwa klasyczne wyścigi.

Rajd Żniwiarza 24 września

Rajd podzielono na dwie klasy: Familijna i Open, gdzie każda z nich składać będzie się z dwóch etapów: czasówki i fotopieczątek.

Harmonogram rajdu:
9:00 – zbiórka: znakowanie pojazdów i zapoznanie się z regulaminem.
10:00 – start rajdu
Etap I – 2-3 godziny
Przerwa na posiłek
Etap II – 2-3 godziny
17-18:00 – zakończenie rajdu i rozdanie nagród.

Wytyczne do klas rajdu:

  • Familijna – skierowana do samochodów typu SUV/4×4 z maksymalnym liftem 2″ i oponami typu MT. Zachęcamy do wzięcia udziału całe rodziny.
  • Open – otwarta na każde auto terenowe bez względu na lift i rodzaj opony.

Oprócz rajdu off-road na terenie poligonu: atrakcje dla dzieci, dmuchańce, oprawa muzyczna, gastronomia. Całość imprezy kończy się ogniskiem integracyjnym.

Zapraszają: burmistrz Baborowa / RKO RYBNIK / JASMUD4X4

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj