Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajdówki na ulicach Gorzyc i Godowa

Facebook Twitter

"Rajd Dwóch Gmin - Szlakiem Powstań Śląskich"- pod takim hasłem w najbliższy weekend (13-14.07.) pojedzie trzecia runda Rajdowego Pucharu Śląska. Kierowcy będą ścigać się ulicami Gorzyc i Godowa.

Zgłosiła się blisko setka ekip za całego kraju.

W taki nietypowy sposób oddajemy hołd, tym, którzy 100 lat temu walczyli o Polskość Górnego Śląska, Powstańcom Śląskim. Odbywają się na terenie gminy Gorzyce przeróżne imprezy rekreacyjne, sportowe, odbył się spływ w 100. rocznicę I Powstania Śląskiego, w tej chwili rajd samochodowy. Można kibicować.

– zaprasza Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

Na terenie Godowa i Gorzyc wybuchło 1 Powstanie Śląskie. Dokładniej mówiąc, to w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku około godziny 2.00 powstańcy ruszyli do walki. Drogę ku wolności rozpoczęli z okolic dzisiejszych Petrovic (Czechy) i wkroczyli do gminy Godów. Walki rozpoczęły się w miejscowościach Skrbeńsko, Gołkowice, Godów i Łaziska. Tam też, powstańcy zaatakowali lokalne posterunki niemieckie. Jedna z bitw tzw. Bitwa pod Godowem toczyła się na terenie byłego dworca PKP w Godowie. Podczas Rajdu Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich właśnie w tej okolicy zaplanowany został jeden z odcinków specjalnych rajdu.

Trzy odcinki specjalne załogi pokonają dwukrotnie w sobotnie (13.07.) popołudnie i trzykrotnie w niedzielę (14.07.). Baza rajdu przygotowana zostanie na terenie ośrodka wypoczynkowego Camping Europa w Olzie. Tam też kibice będą mogli z bliska oglądać rajdówki uczestniczące w zawodach i porozmawiać z załogami.

Podczas trwania rajdu nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie około 200 osób rozmieszczonych wzdłuż całej trasy odcinków specjalnych. Właśnie te osoby ubrane w żółte kamizelki są odpowiedzialne za powierzone im miejsce na trasie rajdu.

Czytaj także:

Radio 90 na Rajdowym Pucharze Śląska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj