Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy, który atakuje Polki. W Żorach będzie mammobus

Facebook Twitter

Wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych na wczesnym etapie ich rozwoju jest ważne, a przy tym znacząco zwiększa szanse na pełne wyleczenie. By ułatwić kobietom dostęp do badań, na żorskim rynku już po raz kolejny pojawi się mammobus gliwickiego Centrum Onkologii.

Wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu, stosując bardzo niską dawkę promieniowania. Zdjęcia opisywane są każdorazowo przez minimum dwóch lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach – specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi, kobiety poddające się badaniu mają również zapewnioną bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Badania będzie można wykonać na żorskim rynku dzisiaj (4.06.) w godz. 8:30-15:30 oraz od jutra do czwartku (5-7.06.) w godz. 10:00-17:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Informacje pod nr tel. 32 278 98 96.

Warto podkreślić, że z darmowej mammografii mogą skorzystać wszystkie panie w wieku 50-69 lat (czyli urodzone w latach 1949-1968), bez względu na dzień i miesiąc urodzenia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj