Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ranna nastolatka w ciężkim stanie. Pijany kierowca z Godowa już w areszcie

Facebook Twitter

W ciężkim stanie w szpitalu w Katowicach przebywa młoda dziewczyna, którą pijany kierowca potrącił w sobotni (19.09.) wieczór w Godowie. Przypomnijmy, nastolatka wsiadając do innego pojazdu, została uderzona przez samochód sprawcy, kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do rannej nastolatki z pomocą przyleciała ekipa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po niespełna dwóch godzinach kierowca został odnaleziony w swoim domu przez policję.

Jak informuje Radio 90 Marcin Felsztyński, Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, w poniedziałek (21.09) prokuratura wystąpiła o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował na wniosek tutejszej prokuratury, areszt tymczasowy tego mężczyzny na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. Młody człowiek, 19 lat konfliktów z prawem raczej nie miał. 0,9 mg/l, niecałe 2 promile. Badanie zostało przeprowadzone półtorej godziny po zdarzeniu, zabezpieczono jeszcze u podejrzanego ampułki z krwią celem poddania stosownym badaniom fizyko-chemicznym na obecność alkoholu i innych środków. Stan nietrzeźwości prawdopodobnie może ulec zwiększeniu..

Stan poszkodowanej, która przebywa w katowickim szpitalu, jest bardzo ciężki.

Doznała licznych obrażeń ciała w postaci  urazu czaszkowo-mózgowego, złamania otwartego ręki oraz nogi, oraz  wewnętrznych obrażeń ciała powodujących ciężki uszczerbek na zdrowiu.  Stan poszkodowanej na ten ranek jest ciężki, jest ona na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rokowania są poważne.

Podejrzanemu grozi 12 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022