Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raszczyce cieszą się z nowego wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej

Facebook Twitter

Od tygodnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszczycach ma nowy samochód ratowniczo- gaśniczy.Wart jest ponad 800 tysięcy złotych.

www.lyski.pl

Nowoczesny samochód ratowniczo- gaśniczy, który właśnie trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszczycach to Volvo z napędem na cztery koła, typ GBA 3/16. Wóz strażacki kosztował 807.864,00 zł. Jego zakup został dofinansowany z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (Fundusz Sprawiedliwości) w kwocie: 799.785,36. Pozostało kwotę: 8.078,64 zł wyłożyła Gmina Lyski.

www.lyski.pl

Warto podkreślić, że nowy sprzęt zwiększy zdolność bojową jednostki, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwi skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w różnych warunkach.

– czytamy na stronie Urzędu Gminy w Lyskach.

W niedzielę (24.01.)odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz posła na Sejm Michała Wosia. Oprócz strażaków z Raszczyc w niedzielnej uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Lyski – Grzegorz Gryt, Przewodniczący Rady Gminy Lyski – Stanisław Hałacz, Dh Witold Ryszka – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rybniku, Dh Andrzej Kolarczyk – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lyskach, Dh Stefan Strupowski – Komendant Gminny OSP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023