Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ratowali zamkniętego w samochodzie psa

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci uratowali zamkniętego w samochodzie psa. Na parking przy szpitalu w Orzepowicach, to ulica Energetyków, patrol wezwał wczoraj (2.07.) około 18:30, jeden z przechodniów. W bagażniku forda miał znajdować się pies. Zwierzę przez godzinę nie miało dostępu do świeżego powietrza.

Przez radiowęzeł w lecznicy nadano komunikat o poszukiwaniu właściciela forda. gdy po dłuższej chwili nie było reakcji, wtedy mundurowi zdecydowali się wybić szybę. Uwolnili psa i przynieśli mu wodę. Właściciel czworonoga pojawił się na miejscu interwencji dopiero około godziny 20.00.

Za policją przypominamy:

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu zagrażającego naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i informujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy, np. wybijając szybę w aucie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022