Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ratownicy górniczy z Polski polecą z pomocą do Turcji [WIDEO]

Facebook Twitter

Ratownicy górniczy ze wszystkich kopalń Polskiej Grupy Górniczej wyruszą na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji. Dołączą oni do polskich strażaków, którzy są już od kilku dni na miejscu tragedii.

Fot. bryg. Grzegorz Borowiec, mł. bryg. Jakub Filip FB/Państwowa Straż Pożarna

Ratownicy górniczy wyruszą by pomagać po trzęsieniu ziemi

Pierwsza grupa ratowników wraz ze specjalistycznym sprzętem wylatuje dzisiaj (08.02.), druga w piątek. Łącznie ma do Turcji wylecieć 50 osób.

Mówi Tomasz Głogowski rzecznik PGG:

Tomasz Głogowski : Polecą ratownicy górniczy z prawdopodobnie z wszystkich kopalń Polskiej Grupy Górniczej około 50, prawdopodobnie na 10 dni. Takie są pierwsze ustalenia, ale to będzie oczywiście zależało od tego, jak będzie wyglądała sytuacja już na miejscu. Nasi ratownicy będą współdziałać na miejscu i współpracować ściśle z naszymi strażakami, którzy również koordynują akcję. Na miejscu także będą pracować w zespole.

ratownicy górniczy

Ratownicy górniczy nie po raz pierwszy pomagają wyciągać ludzi spod gruzowisk

– podkreśla rzecznik prasowy.

Tomasz Głogowski: Pomagają w akcjach, które mają miejsce nie tylko w kopalniach. Chociażby katastrofa hali, gdzie kilkanaście lat temu doszło do wielkiej tragedii na Śląsku. Tam nasi ratownicy też brali udział w akcji ratowniczej. To są oczywiście wysokiej klasy specjaliści, oni cały czas przechodzą szkolenia, mają doświadczenie w akcjach ratowniczych, nie tylko w górnictwie. To będzie sprzęt, który jest używany na co dzień w akcjach ratowniczych, w kopalniach. Ten sprzęt będzie do dyspozycji naszych ratowników. Oczywiście to nie będzie tak, że nasze kopalnie pozostaną bez opieki w tym czasie

Do tej pory strażakom z Polski udało się uratować spod gruzów 9 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023