Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ratraki pracują na stokach narciarskich. Kiedy będzie można szusować?

Facebook Twitter

W całym regionie kolejny dzień z opadami śniegu, szczególnie sporo przybyło go w Beskidach. Ci, którzy kochają zimowy sport z utęsknieniem spoglądają w tamte strony i zamknięte stoki narciarskie. Pytają kiedy będzie można szusować. Odpowiedź ze strony właścicieli już padła – 1 lutego. Przynajmniej w te w Wiśle mają ruszyć.

Na trasach już pracują ratraki

– mówi Radiu 90 Tadeusz Papierzyński, z referatu promocji UM w Wiśle:

Dzisiaj od rana w Wiśle sypie śnieg, także wszyscy spoglądamy z nadzieją w niebo i w to, że nasze wyciągi narciarskie przygotują te stoki na przyjęcie narciarzy już od poniedziałku. Tutaj nie wiemy ile tych ośrodków ostatecznie ruszy, zostawiany tą decyzję właścicielom poszczególnych stacji narciarskich. Ratraki jeżdżą, stoki są przygotowywane, także być może prawdopodobnie 1 lutego cześć tych stoków w Wiśle się otworzy.

Wbrew obostrzeniom stoki, wyciągi, restauracje – to ma ruszyć w poniedziałek (01.02.). Tydzień temu otwarto dla narciarzy już jeden wyciąg „Klepki” i to jak na razie jedyny w tej części Beskidów czynny stok. Jeżdżą na nim ci, którzy uczestniczą w edukacyjnych zajęciach sportowych.

Nie podejmowaliśmy interwencji, nie mieliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie

– informuje rzecznik cieszyńskiej policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj