Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Raz, Dwa, Trzy” będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu z Ikrą

Facebook Twitter

Sobotnie (9.09.) popołudnie z muzyką! Na Estradzie na Kampusie "Festiwal z Ikrą" czyli między innymi koncerty lokalnych zespołów oraz gwiazdy wieczoru.

9.09. godz.16.00-21.00, Estrada na Kampusie, ul. Rudzka 13

Raz, Dwa, Trzy, to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen. Są twórcami i równie dobrymi interpretatorami. Interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz Dwa Trzy to jedne z najpiękniejszych i najtrafniejszych spośród dostępnych. Wielokrotnie nominowani do prestiżowych nagród muzycznych, nagradzani, ich albumy niejednokrotnie pokrywały się złotem i platyną. Organizatorzy: TZR, Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia, tel. 600 700 427, Stowarzyszenie Uwagi wARTe przy współpracy z Portem Sztuki. Wstęp wolny

II Festiwal z Ikrą, a w jego ramach konkurs muzyczny „Zagraj przed Raz, Dwa, Trzy” adresowany jest do zespołów i wykonawców działających na terenie Subregionu Zachodniego. Pierwszy konkurs ostał ogłoszony w czerwcu 2017 roku. Zgłoszenia nadesłało dziesięć zespołów. Po przesłuchaniu nagrań członkowie Jury, w składzie: Martyna Czech, wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi, Marcin Stach, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rewitalizacji, Krzysztof „Leon” Lenard, muzyk, właściciel studia nagrań No Fear Records, Adrian Karpeta, dziennikarz, Michał Wojaczek, dyrektor TZR i muzyk – wybrało trzy zespoły, które zagrają 9 września 2017 r. o godz.16.00 podczas koncertu na scenie rybnickiego Kampusu. Pula nagród przeznaczonych dla finalistów drugiego etapu konkursu wynosi 2 tys. zł oraz 10 godzin sesji nagraniowej w studio No Fear Records.

EDYTA GÓRECKA
Edyta Górecka pisze, tworzy i gra razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Wspólne tworzenie rozpoczęli prawie rok temu, gdy w ogrodzie zagrali swój pierwszy koncert dla znajomych. Wtedy też powstał ich utwór „Sierpień”. Następnie udział i wygrana w dwóch ważnych konkursach: Skoda Auto Muzyka z nominacji Katarzyny Nosowskiej i Krakowskie Synestezje utorowały im dalszą muzyczną drogę. W marcu br. wydali swoją debiutancką EPkę „Portrety”, a w kwietniu zagrali na Festiwalu Spring Break. Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory z tekstami natchnionymi literaturą, aktualnymi wydarzeniami i reflaksjami. Muzycy do tej pory supportowali między innymi takich artystów jak Mikromusic, LemOn czy Patrick The Pan. Byli nominowani do Opolskich Debiutów 2017, a tego lata zagrali m.in. na Slot Art Festiwal, Cudawiankach w Gdyni czy Festiwalu w Jarocinie.
Skład zespołu:
Edyta Górecka – wokal
Radek Musiolik – gitara, instrumenty klawiszowe
Rafał Niewiadomski – gitara
Bartek Bargiel – gitara basowa
Michał Begej – perkusja

OSTATNI POCIĄG
Zespół ma swoje korzenie w Rybniku gdzie postanowił zacząć muzyczną przygodę w 2014 roku. Część muzyków grała już ze sobą wcześniej w innych składach. Pracę nad autorskim materiałem rozpoczęli praktycznie od razu, czego efektem były koncerty w śląskich klubach od czerwca 2015. Na początku 2017 roku zarejestrowali swój pierwszy materiał demo. W muzyce stawiają przede wszystkim na energię oraz radość wspólnego grania.
Skład zespołu:
Olgierd Wedecki-Leliwa – wokal
Łukasz Śliwiński – gitara
Paweł Długosz – bass
Karol Orzeł – perkusja

WHATEVER to zespół z Rybnika, grająca swój autorski materiał z pogranicza popu i rocka. Zespół gra od 2014 roku. WHATEVER koncertował m.in. przed takimi zespołami jak: Luxtorpeda, Łąki Łan, Wilki, Vavamuffin, Farben Lehre, czy Mafia.
Dla każdego członka zespołu muzyka to nie tylko hobby, ale bardzo ważna część życia.
Skład zespołu:
Marlena Fizia – wokalistka,
Artur Wolny – gitarzysta i założyciel zespołu,
Mr. Charles – gitarzysta,
Adrian Wolny – klawisze,
Michał Szymura – bass,
Kamil Jezusek – perkusja.

Cały plan festiwalu z Ikrą:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021