Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

RDOŚ wznawia postępowanie w sprawie kopalni Paruszowiec

Facebook Twitter

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wznawia postępowanie w sprawie kopalni Paruszowiec jaka miałaby powstać w Rybniku. Urzędnicy rozpoczęli ponownie analizowanie dokumentów na wniosek inwestora. Co to oznacza?

Postępowanie zostało zawieszone niespodziewanie w maju, na wniosek spółki Bapro zainteresowanej sięgnięciem po złoża węgla, po tym jak miejscowi radni wprowadzili zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego dla części Rybnika. Jednocześnie spółka złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na te uchwałę Rady Miasta. W międzyczasie wojewoda śląski uchylił uchwałę, ale miasto złożyło skargę w tej sprawie także do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Teraz to sąd podejmie decyzję co dalej. Prezydent Piotr Kuczera mówił w Radio 90, że miasto nie odpuści i zrobi wszystko, by kopalnia Paruszowiec nie powstała.

Tymczasem od 1 września na wniosek inwestora Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach ponownie rozpoczyna analizę zgromadzonego materiału dowodowego. Oznacza to, że złoża kopalni Paruszowiec cały czas są atrakcyjne dla spółki i nie zrezygnuje ona tak łatwo, mimo sprzeciwu mieszkańców i samorządu odnośnie budowy kopalni w mieście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023