Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Realizowane inwestycje nie będą wstrzymane”. Przed Rybnikiem uchwała budżetu na 2023 rok

Facebook Twitter

Do dziś (15.11.) samorządy muszą przygotować projekty budżetów na przyszły rok. To nie łatwe zadanie, bo rosną ceny energii, a inflacja z miesiąca na miesiąc bije rekordy. Wiadomo już, że z roku na rok ubywa pieniędzy z podatku PIT. W samym Rybniku to ubytek 175 mln złotych. Co ciekawe do samej oświaty miasto musi dopłacić 100 mln złotych.

Piotr Kuczera prezydent Rybnika nie kryje, że nie będzie to łatwy budżet:

Piotr Kuczera: Mogę powiedzieć tylko jedno, że będzie to trudny budżet, jeżeli chodzi o wydatki bieżące. Patrząc perspektywicznie, jeżeli nie uruchomimy środków europejskich, to po prostu staną inwestycje w wielu samorządach.

Radio 90: Jakie inwestycje są zagrożone w Rybniku?

Piotr Kuczera: Tak naprawdę mogę powiedzieć, że będziemy realizować te, które już są w wielkiej prognozie finansowej i mają jakiekolwiek dofinansowanie.

Radio 90: Skoro jest taka krótka kołdra, to gdzie Pan będzie oszczędzał?

Piotr Kuczera: Temat jest bardzo drażliwy, szczegóły jutro, ale w tych obszarach, które już były często przecinane, tylko jest pytanie o pewien model funkcjonowania miasta. Myśmy się do pewnych warunków przyzwyczaili, do pewnych eventów, rzeczy, które są ważne dla naszego miasta.

Na czym zamierza oszczędzać Rybnik mamy dowiedzieć się w środę. Wówczas prezydent Kuczera wraz z radnymi chce przedstawić szczegóły przyszłorocznego budżetu. Cała rozmowa z prezydentem Kuczerą poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj