Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Reanimowani pacjenci zmarli, bo nie wpuszczono ich do Izby Przyjęć?

Facebook Twitter

Nasz reporter dotarł do informacji, że dwie osoby zmarły po tym jak odmówiono im przyjęcia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

To miały być dwa zdarzenia 23 i 26 października. W jednym przypadku lekarz z Izby Przyjęć odmówił dyspozytorowi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przyjęcia pacjenta, była to 78-letnia kobieta, która zmarła w drodze do szpitala. W drugim przypadku do Izby Przyjęć pacjenta miał nie przyjąć ratownik, zmarł on przed szpitalem w karetce, w której był reanimowany.

Tych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, nie potwierdza póki co Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju. Jak pisze jego rzeczniczka:

Konieczne jest wdrożenie wewnętrznej procedury mającej na celu w pierwszej kolejności ustalenie, czy takie zdarzenie miało miejsce, a następnie w przypadku potwierdzenia – ustalenie okoliczności przebiegu zdarzeń.

Konieczne są wyjaśnienia pracowników, przeglądy dostępnych materiałów, pozyskanie dokumentacji medycznej od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. W przypadku ustalenia nieprawidłowości dyrekcja szpitala podejmuje działania naprawcze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj